Facebook BloggerPinterest Instagram

Co je Home Staging, kde a jak vznikl?

Home Staging – čte se [houm stejdžing] - volně přeloženo: úprava interiéru obytné nemovitosti v neosobním stylu za účelem její profesionální prezentace k prodeji nebo pronájmu, tak aby dobře zapůsobila na co největší počet zájemců

Home Stager – čte se [houm stejdžr] - volně přeloženo: mistr umění úprav bytových interiérů nebo konzultant v oboru Home Staging

 

Historie Home Stagingu

Home Staging vznikl jako samostatná služba ve Spojených státech v polovině 70. let a postupně se rozšířil do Evropy a ostatních částí světa. V České republice je zatím relativně nový, ale lze předpokládat, že brzy bude úspěšně fungovat i na českém realitním trhu.

Profesionální Stageři si dobře uvědomují, že prodej nebo pronájem nemovitostí může pro prodávající i kupující přinášet spoustu starostí a řadu komplikací. Home Staging se jako specializovaná služba dobře ujal právě díky tomu, že Stageři pochopili potřebu soukromých majitelů nemovitostí o co nejhladší a nejrychlejší průběh prodeje nebo pronájmu jejich domu či bytu.

Službu Home Staging v České republice nabízí od ledna roku 2010 firma HOME STAGING s.r.o., jejíž majitelkou je interiérová designérka a profesionální konzultantka Stagingu paní Jitka Kobzová.

Pro další informace volejte +420 233 311 569 nebo pošlete email na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Home Staging je umění přípravy nemovitosti k prodeji nebo pronájmu na realitním trhu. Cílem Home Stagingu je dosáhnout toho, aby se nemovitost jevila co nejatraktivnější pro co největší počet potenciálních zájemců o její koupi nebo pronájem, a aby se díky tomu prodala nebo našla nájemníky v co nejkratším čase a za co nejvyšší cenu.

Interiéroví designéři, profesionální Home Stageři nebo stylisté během Home Stagingu provádějí řadu důmyslných změn interiéru a někdy i exteriéru, zaměřených na zvýšení atraktivnosti nemovitosti. Pozornost se převádí od nedostatků k přednostem nemovitosti.

Majitelka společnosti HOME STAGING s.r.o. paní Jitka Kobzová studovala Home Staging jako samostatný specializovaný obor v Londýně u nejzkušenějších Home Stagerů. Patří mezi ně například Barb Schwarz, Debra Gould, Anita Richardson, Tina Jesson a další.


Tina Jesson

Tina Jesson představila koncept Home Stagingu ve Velké Británii poté, co osobně zažila situaci, kdy hypotéka na její dům byla vyšší než prodejní hodnota domu, která vinou krize na trhu s nemovitostmi v roce 1995 prudce klesla. Tina tuto zkušenost využila nejenom pro zlepšení své osobní finanční situace, ale v roce 2001 se rozhodla v Anglii založit první firmu specializovanou na Home Staging. Kromě toho začala nabízet svůj vlastní vzdělávací program zaměřený čistě na Home Staging. Její kurz získal celostátní akreditaci. Další podrobnosti o něm najdete na stránkách www.homestagers.co.uk. Roku 2004 založila novou profesní organizaci Akademii Home Stagerů - The British Academy of Home Stagers (www.britishacademyofhomestagers.co.uk).

Tina účinkovala v mnoha pořadech britských televizních stanic. Stanice BBC1 odvysílala její pořady Jak přežít krizi na trhu s nemovitostmi (How to Survive the Property Crisis) a Nemovitosti ŽIVĚ! (Homes LIVE!). Stanice ITV Tině dala prostor ve večerním zpravodajství Tonight with Trevor McDonald a televizní stanice UK Style odvysílala Tinin pořad Víkend pro ty, kteří kupují svůj první domov (First Time Buyer Weekend). Tina se stala průkopnicí Home Stagingu v Británii a napomohla tomu, že se tato relativně nová služba ujala a zapsala do povědomí široké veřejnosti. Televizní stanice Channel 4 ji v nedávné době požádala, aby vystoupila v pořadu Tajný milionář (Secret Millionaire).

Tina v současné době řídí British Academy of Home Stagers a nabízí školení a instruktáž pro ty, kteří si chtějí založit a úspěšně řídit vlastní firmu v oboru Home Staging. Tina těmto novým firmám pomáhá růst tím, že jim předává své odborné zkušenosti a doporučuje nejvhodnější způsoby marketingu pro tyto služby. Tina do Home Stagingu zasvětila přední designéry z USA, Británie, Irska a České republiky. V současné době žije v USA, vydala řadu knih a vystupuje na odborných seminářích zaměřených na trh s nemovitostmi. Další informace o ní najdete na stránkách www.tinajesson.com.

 
Anita Richardson

Anita Richardson se bytovému designu a návrhům interiérů pro vzorové byty věnuje už přes deset let. Jejích služeb využívají nejenom soukromí majitelé nemovitostí, ale i prestižní developerské společnosti.

Co se týče Home Stagingu, Anita si vytvořila opravdu jedinečný styl a díky tomu v Anglii dokázala prodat řadu nemovitostí, které se předtím jevily jako neprodejné. O design interiérů a bytovou architekturu měla Anita velký zájem od svého raného mládí a to ji přivedlo ke studiu interiérového designu. Anita má řadu klientů nejenom v Anglii, ale také v New Yorku, Sydney a Hong Kongu. Díky svým širokým znalostem a zkušenostem má schopnost dokonale sladit vybavení a barvy a každému interiéru dát působivý vzhled.

Anita Richardson roku 2004 v Británii založila profesní organizaci a školu Home Stagingu The UK Home Staging Network, která zároveň slouží jako databáze pro vyhledávání Home Stagerů v různých lokalitách po celém území Anglie i jinde ve světě a pomáhá propagovat a šířit popularitu Home Stagingu.

Po úspěchu, který sklidila její první designérská firma Anita Design se rozhodla založit další společnost House Wow Ltd, která má pobočky po celé Anglii a napomáhá udržovat vysoký profesionální standard služeb Home Stagingu po celém světě. Anita napsala a vydala řadu odborných publikací, například velmi populární Home Staging Business Guide, a obsáhlé materiály pro jednoleté studium odborného kurzu The Certified Home Staging & Styling Professional Course CHSSP.

 

The UK Home Staging Network
Mezi členy této populární mezinárodně uznávané profesní organizace patří profesionálové nabízející Home Staging, úpravy interiérů, návrhy interiérů, uspořádání prostoru a realizaci interiérů pro vzorové domy a byty. Podmínkou členství je podpis Kodexu a zásad profesionálního jednání a nutnost vždy se jím řídit a dále doklad o řádném pojištění. To zákazníkům dává záruku služeb na vysoce profesionální úrovni. Databázi britských členů organizace The UK Home Staging Network najdete na stránkách www.hsnwk.com a databázi členů žijících v ostatních zemích světa The International Home Staging Network najdete na stránkách www.home-staging-directory.com.

 

The Certified Home Staging & Styling Professional Course CHSSP
Distanční kurz organizace The Home Staging Network nabízí možnost flexibilního vzdělávání pro ty, kteří chtějí získat podrobné znalosti Home Stagingu a začít v tomto oboru podnikat. Další informace o kurzu najdete na stránkách www.chssp.co.uk.

 

House Wow!® 
The Home Staging Network funguje jako franšíza a nabízí spolupráci profesionálům v tomto oboru. Výhodou pro nové spolupracovníky je to, že mají nárok na bezplatné odborné poradenství, jsou jim přiděleny exkluzivní oblasti pro podnikání a jejich služby jsou inzerovány na webových stránkách franšízy House Wow!®. Další informace najdete na stránkách www.housewow.co.uk.


Pro další informace o Home Stagingu na českém realitním trhu volejte +420 233 311 569 nebo pošlete email na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

 

Zuzana Wiesnerová na ĆT1

sama-doma
Zuzana Wiesnerová hostem speciálního vydání pořadu Sama doma

Odběr novinek

 

Co říkají naši klienti

Naďa a Robert Ptáčníkovi, Praha -Žižkov
V průběhu posledních pěti let jsme zrekonstruovali větší část našeho bytu.Jako poslední byla na řadě předsíň, s kterou jsme si nebyli stoprocentně jisti, jak dotáhnout do konce. Rozhodli jsme se,že využijeme služeb bytového designéra. Náhodou jsme narazili a jak se později ukázalo , byla to náhoda šťastná, na společnost Home stanging s.r.o, konkrétně na paní Jitku Kobzovou. Perfektně nám celou předsíň , včetně doplňků navrhla tak, že jsme neváhali jí oslovit i do doladění našeho obývacího pokoje. S paní Kobzovou jsme byli velmi spokojeni ,že s její spoluprací počítáme i na jiných projektech. Společnost Home staging můžeme jen vřele doporučit. Paní Kobzové tímto moc děkujeme.
Jarmila a Luboš, Praha
Na rozsáhlé rekonstrukci našeho bytu s námi spolupracovala paní Kozbová ze společnosti HOME STAGING s.r.o. Díky její práci je výsledek perfektní. Na spolupráci s ní nejvíce oceňujeme to, že opravdu velmi pozorně naslouchala našim přáním a představám, jaký styl a barvy se nám líbí. Výsledkem je velmi příjemné a útulné prostředí, ve kterém rádi žijeme. Při rekonstrukci dobře využila nábytek, který jsme už vlastnili a tím nám ušetřila nemalé prostředky.
Alena Hozová, Praha
O home stagingu jsem se dozvěděla celkem náhodou v době, kdy jsem se chystala prodat svůj byt. Protože mě ta myšlenka zaujala, kontaktovala jsem paní Kobzovou z Home staging s.r.o. Doporučila mi jednoduché úpravy, díky kterým se byt změnil skoro k nepoznání. Během krátké doby se mi ozvali zájemci a i v době krize jsem svůj byt prodala rychle a za dobrou cenu.

Naše služby

Návrhy interiérů pro domácnosti Pro majitele domů a bytů
Vypracujeme pro Vás na míru návrh interiéru kterékoliv místnosti ve Vašem bytě. Jestliže chcete Vaši nemovitost dát do nabídky na realitním trhu, pomůžeme Vám ji prodat rychleji a za více peněz.
Návrhy interiérů pro realitní kanceláře Pro realitní kanceláře
Vaši zákazníci budou mile překvapeni tím, že se jejich nemovitost po provedení Stagingu na inzertních fotografiích bude jevit prostornější, atraktivnější a rychle přiláká řadu zájemců.
Návrhy interiérů pro developery Pro developery
Profesionálně prezentovaná nemovitost udělá dobrý první dojem na potenciální zájemce o její koupi a prodá se rychleji.
Návrhy interiérů pro podnikatele Pro podnikatele a firmy
Pomůžeme Vám upravit Vaše firemní prostory tak, aby co nejlépe vyhovovaly Vašim potřebám, a aby Vás co nejlépe reprezentovaly u Vašich zákazníků.

Náš newsletter

email
Získejte zajímavé tipy a rady pro Váš interiér

Ziskejte zajimave tipy a rady pro Vas interier

Tento web používá cookies. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.