Dějiny architektury, historické slohy a styly 2022

V tomto kurzu získáte přehled o architektonických stylech a jejich historii. Dozvíte se, jak se jednotlivé styly vzájemně ovlivňovaly a inspirovaly.

Projdete poznáním o architektonických řádech uplatňovaných v jednotlivých slohových obdobích. Naučíte se orientovat v jednotlivých stylech a rozpoznávat je.

TERMÍN

duben 2022

čas

9:30 - 12:30, 13:30 - 17:00

CENA

5600

PŘIHLÁSIT NA KURZdalší kurzy

Provedeme vás linií dávnověkých architektur přes architektonické slohy pravěku, středověku až po novodobé typy moderní architektury, reprezentované nejzajímavějšími stavbami, konstrukčními řešeními, ale i interiérovými prvky a doplňky.

Naučíte se nejen teorii, ale součástí kurzu je i tematická procházka Prahou, kde se můžete na vlastní kůži setkat se slohy budovanými v posledním tisíciletí.

Kurz je určený pro všechny, kdo se zajímají o architekturu a její historii.

Témata

Dějiny architektury: rozdělení stylů a slohů, jejich historie, charakteristika. Od pravěku po současnost. Souvislosti architektury a společenského života té doby.

Co tvoří styl: stylotvorné prvky, rozpoznávací znaky nejznámějších i méně známých slohů.

Poznávání architektury v terénu: nezapomeňte na dobrou obuv a oblečení dle počasí!

KURZ 
      VEDE

Ing. arch., Bc Martina Bartošová

Zkušenosti:

Vedle absolvování magisterského studia na ČVUT v Praze v oboru architektura a stavitelstvívystudovala bakalářský program na VŠE v Praze. Při studiu na vysoké škole působila v ateliéru Afaia s.r.o., kde měla na starosti zejména vedení architektonických studií staveb a interiérů. Nyní působí v ateliéru dbarchitekti a je hlavní koordinátorkou zakázek v oblasti interiérového designu. Tuto roli zaujímá od prvního kontaktu se zákazníkem až po předání klíčů od dokončeného bytu.

Kurzy:

Dějiny architektury, historické styly a slohy

Digitální modelování v 3D programu

Technické kreslení pro designéry

Plánování prostoru a ergonomie

Ing. arch. David Bartoš

Zkušenosti:

Během středoškolského a vysokoškolského studia navštěvoval projekční ateliér Ing. Petra Lorenze a spolupracoval s několika dalšími autorizovanými inženýry a architekty v rámci celého procesu výstavby. Poté, co v roce 2013 promoval na ČVUT v oboru Architektura a stavitelství založil projekční ateliér dbarchitekti. V současné době se aktivně věnuje projekční činnosti v celém spektru všech projekčních fází. Vede projekty různého rozsahu a náplně: od rodinných domů, interiérů bytů až po rozsáhlé polyfunkční stavby a hotely. Své prostory doplňuje i o grafické a hmotové prvky.

Kurzy:

Dějiny architektury, historické styly a slohy

Digitální modelování v 3D programu

Technické kreslení pro designéry

Plánování prostoru a ergonomie

nejbližší
           kurzy

Základy home stagingu

2. - 3. 12. 2021

První dojem rozhoduje v realitách stejně jako mezi lidmi. Po absolvování kurzu budete vědět, jak připravit nemovitost k prodeji tak, abyste prodali co nejrychleji a za co nejlepší cenu.

Návrhy a redesign interiérů

9. - 10. 12. 2021

Tento dvoudenní kurz je určený všem zájemcům o bytový design a redesign interiérů.

Osobní sebe-prezentace a jistota vystupování

13. 12. 2021

Jednodenní kurz zaměřený na rozvoj osobnosti a komunikačních dovedností.

Jak zahájit kariéru interiérového designéra 2022

21. 1. 2022

Kurz pro začínající designéry.

další kurzy