MODELOVÁNÍ VE SKETCHUPU 1 - ZÁKLADY

V tomto kurzu se naučíte orientaci a základům práce v programu SketchUp od základních nástrojů po vytvoření jednoduchých 3D modelů včetně aplikace textur.

Cílem kurzu je studenty naučit orientaci v 3D prostředí SketchUpu a předat jim správné návyky pro co nejefektivnější práci v něm. Naučíme vás ovládat kreslící a editační nástroje, správně uspořádat jednotlivé částí modelu, pracovat s texturami a také vytvářet výstupy z tohoto programu.

TERMÍN

4. 4. 2024

čas

9:30 - 12:30, 13:30 - 17:00 hod.

CENA

6400

PŘIHLÁSIT NA KURZdalší kurzy

Nabízíme vám kurz základů modelování v programu SketchUp, který je určen pro začátečníky a mírně pokročilé uživatele – samouky.

CÍL KURZU

Cílem kurzu je studenty naučit orientaci v 3D prostředí SketchUpu a předat jim správné návyky pro co nejefektivnější práci v něm. Naučíme vás ovládat kreslící a editační nástroje, správně uspořádat jednotlivé částí modelu, pracovat s texturami a také vytvářet výstupy z tohoto programu. Práce ve SketchUpu je velice intuitivní a uživatelsky přívětivá. Proto si program za více než 20 let své existence získal velkou popularitu a vytvořil celosvětovou komunitu uživatelů, kteří mohou mezi sebou sdílet 3D modely, 2D textury i další nástavné funkce. Náš kurz je sestaven tak, aby vše pochopil a zvládl i naprostý začátečník bez zkušeností s modelováním v jakémkoliv 3D programu. Navíc od nás dostanete další autorské výukové podklady, díky kterým můžete pokračovat v rozvíjení dovedností i doma po absolvování kurzu, případně můžete na tento základní kurz navázat kurzem pro pokročilé uživatele SketchUpu.

PŘED ZAHÁJENÍM KURZU

Týden před konáním kurzu Vám zašleme instrukce ke stažení Free verze programu SketchUp Pro s návodem na jeho instalaci a registraci. Free variantu SketchUpu můžete využívat zdarma po dobu 30 dní. Zároveň obdržíte výukové video, které vás provede již před kurzem základním nastavením programu, rozvržením nástrojových lišt a panelů a pohybem v 3D prostoru.

Na kurz si s sebou vezměte svůj vlastní notebook s již nainstalovaným a zaregistrovaným programem SketchUp.

PO ABSOLVOVÁNÍ KURZU

Na konci dne budete schopni nakreslit půdorys a jednoduchý kus nábytku dle dodaných podkladů, pracovat s texturami a výstupy z programu. Osvojíte si ty správné pracovní postupy a návyky, díky kterým bude vaše práce v programu rychlá a efektivní. Je však velmi důležité, abyste své nově nabyté znalosti dále upevňovali a prohlubovali. Po dobu trvání Free verze tedy doporučujeme pracovat s programem alespoň hodinu denně, aby se Vám jeho prostředí a způsob práce v něm tzv. vrylo pod kůži. K tomu Vám poskytneme další online výuková videa i odkazy na další výukové materiály.

Poradíme Vám také, kde a jak zakoupit licenci na profesionální a komerční užívání SketchUpu poté, co vyprší vaše 30 denní Free verze.

NAVAZUJÍCÍ KURZY K ROZŠÍŘENÍ A PROHLOUBENÍ ZNALOSTÍ V OBORU DESIGN INTERIÉRŮ:

Technické kreslení pro designéry

Modelování ve SketchUpu 2 - interiéry

KURZ 
      VEDE

MgA. Andrea Solperová

Zkušenosti: Absolventka bakalářského studia průmyslového designu na VUT v Brně a magisterského programu Environmental design na Technické univerzitě v Liberci pod vedením profesora Bořka Šípka. Již během studia našla své zaměření v interiérovém designu, avšak baví ji i architektura, produktový design či krajinářská tvorba. S různými 3D programy pracuje již od střední školy, ale k profesionálnímu využití zvolila právě SketchUp pro jeho univerzálnost a intuitivní ovládání.

Kurzy:

Modelování ve SketchUpu 1 - základy

Modelování ve SketchUpu 2 - interiéry

nejbližší
           kurzy

Jak zahájit kariéru interiérového designéra

16. 1. 2024

Všechno začíná prvním krokem.

SKICOVÁNÍ V RUCE PRO DESIGNÉRY 2

17. 1. 2024

Kurz má za cíl zdokonalit dovednosti skicování designérů.

Home staging v praxi

23. - 24. 1. 2024

Potřebné dovednosti v oboru Home Stagingu získáte na našem dvoudenním kurzu, který vyučujeme jako jediní v ČR.

Plánování prostoru a ergonomie

25. 1. 2024

Tento kurz se věnuje zásadám pro účelné zařizování obytných prostor vycházejících z ergonomie prostoru neboli požadavků člověka na životní prostor.

další kurzy