SketchUp pro interiérové designéry

V tomto kurzu se naučíte pracovat v programu SketchUP od základních funkcí až po vytvoření 3D modelů včetně implementace textur.

Kurz je zaměřen na nástroje vhodné k práci na návrzích interiéru a k jejich prezentaci klientům. Na konci dne budete schopni vymodelovat jednoduchý byt dle půdorysu a vybavit ho základními předměty včetně použití textur. Kurz je určen pro začátečníky a mírně pokročilé.

TERMÍN

11. 4. 2023 (obsazen)

čas

9:30 - 12:30, 13:30 - 17:00 hod.

CENA

5800

PŘIHLÁSIT NA KURZdalší kurzy

CÍL KURZU

Cílem kurzu je studenty naučit orientaci v 3D prostředí SketchUpu, ovládat kreslící a editační nástroje pro tvorbu interiérů a interiérového vybavení a také naučit se, jak vytvářet výstupy z tohoto programu k prezentaci vašim klientům. Práce ve SketchUpu je velice intuitivní a uživatelsky přívětivá. Proto si program za více než 20 let své existence získal velkou popularitu a vytvořil celosvětovou komunitu uživatelů, kteří mohou mezi sebou sdílet 3D modely, 2D textury i další nástavné funkce. Náš kurz je sestaven tak, aby vše pochopil a zvládl i naprostý začátečník bez zkušeností s modelováním v jakémkoliv 3D programu. Navíc od nás dostanete další autorské výukové podklady, díky kterým můžete pokračovat v rozvíjení dovedností i doma po absolvování kurzu.

PŘED ZAHÁJENÍM KURZU

Týden před konáním kurzu Vám zašleme instrukce ke stažení Free verze programu SketchUp Pro s návodem na jeho instalaci a registraci. Free variantu SketchUpu můžete využívat zdarma po dobu 30 dní. Zároveň obdržíte výukové video, které vás provede již před kurzem základním nastavením programu, rozvržením nástrojových lišt a panelů a pohybem v 3D prostoru.

Na kurz si prosím s sebou vezměte svůj vlastní notebook s již nainstalovaným a zaregistrovaným programem SketchUp.

PO ABSOLVOVÁNÍ KURZU

Na konci kurzu budete schopni vymodelovat 3D tvarovaný nábytek, pracovat s texturami, stíny a pohledy a vymodelovat interiér bytu 1:1 dle dodaného půdorysu. Je však velmi důležité, abyste své nově nabyté znalosti dále upevňovali a prohlubovali. Po dobu trvání Free verze tedy doporučujeme pracovat s programem alespoň hodinu denně, aby se Vám jeho prostředí a způsob práce v něm tzv. vrylo pod kůži. K tomu Vám poskytneme další online výuková videa vytvořená speciálně pro Vás i odkazy na další výukové materiály.

Poradíme Vám také, kde a jak zakoupit licenci na profesionální a komerční užívání SketchUpu poté, co vyprší vaše 30 denní Free verze.

NAVAZUJÍCÍ KURZY K ROZŠÍŘENÍ A PROHLOUBENÍ ZNALOSTÍ V OBORU DESIGN INTERIÉRŮ:

Technické kreslení pro designéry

Plánování prostoru a ergonomie

KURZ 
      VEDE

MgA. Andrea Solperová

Zkušenosti: Absolventka bakalářského studia průmyslového designu na VUT v Brně a magisterského programu Environmental design na Technické univerzitě v Liberci pod vedením profesora Bořka Šípka. Již během studia našla své zaměření v interiérovém designu, avšak baví ji i architektura, produktový design či krajinářská tvorba. S různými 3D programy pracuje již od střední školy, ale k profesionálnímu využití zvolila právě SketchUp pro jeho univerzálnost a intuitivní ovládání.

Kurzy:

SketchUp pro interiérové designéry

nejbližší
           kurzy

Architektura, tvorba stylu a atmosféra interiéru

3. 4. 2023

V tomto kurzu získáte přehled o interiérových stylech, jejich historii a praktickém využití v současnosti.

SketchUp pro interiérové designéry

11. 4. 2023 (obsazen)

V tomto kurzu se naučíte pracovat v programu SketchUP od základních funkcí až po vytvoření 3D modelů včetně implementace textur.

Plánování prostoru a ergonomie

21. 4. 2023

Tento kurz se věnuje zásadám pro účelné zařizování obytných prostor vycházejících z ergonomie prostoru neboli požadavků člověka na životní prostor.

Materiály a dekorace v interiéru

25. 4. 2023

Znalosti získané v tomto kurzu využijete při práci interiérového dekoratéra, bytového designéra i profesionálního Home Stagera.

další kurzy