SKICOVÁNÍ V RUCE PRO DESIGNÉRY 1

Cílem tohoto kurzu je naučit studenty technikám skicování a zvýšit tak efektivitu komunikace s klienty.

Skici jsou důležitou a přirozenou součástí procesu návrhu a vizuální komunikace s klienty, kolegy či dodavateli, ale také velice přínosnou a srozumitelnou formou prezentace vašich nápadů a návrhů. Skicujte a zdokonalte své kreativní výstupy. Jak na to? Přijďte na náš kurz skicování v ruce s lektorem a nadšencem pro kresbu Davidem Dražilem.

TERMÍN

26. 3. 2024

čas

9:30 - 12:30, 13:30 - 17:00 hod.

CENA

6400

PŘIHLÁSIT NA KURZdalší kurzy

TÉMATA KURZU

CÍL KURZU

V tomto kurzu se naučíte krok za krokem, jak kreslit jako architekt. Od samotných základů tvorby rovných linií a rozkreslovacích cvičení se postupně propracujete ke složitějším kompozicím načrtnutých perspektiv. Během této cesty se s vámi lektor podělí o důležité tipy a triky, cvičení a techniky, jak dosáhnout náčrtů s architektonickým vzhledem, silným charakterem a příběhem.

Dozvíte se nejen techniky skicování, ale také myšlení za procesem - např. proč a jak přidávat lidi do svých náčrtů, jak vytvořit dojem hloubky obrazu a mnoho dalšího.


VÝHODY SKICOVÁNÍ

Skicování rukou je pro designéry a architekty nástrojem k rozvoji a prezentaci jejich nápadů a myšlenek. Většina architektonických nebo designových škol vás tyto dovednosti nenaučí, přitom v praxi je vyžadováno umět dát své nápady na papír a rychle vizualizovat své návrhy.

Právě skicování zpřesňuje daný proces návrhu. Detailní skica pak pomáhá designérům vyhodnotit proveditelnost rozvržení, a tak i odstraňuje veškeré problémy s funkčností navrhovaného prvku. Skici se tak stávají výchozím bodem, pokud jde o plánování rozvržení místnosti a jsou vhodným pomocníkem při brainstormingu a předávání vize klientům.

Tuto dovednost je možné se naučit a osvojit i bez předchozích zkušeností. Pod vedením lektora Davida Dražila navíc zábavnou a srozumitelnou formou plnou tipů a triků z mnoholeté praxe v ČR i v zahraničí.

PRO KOHO JE KURZ URČENÝ

Kurz je určený pro kreativce, designéry a architekty a studenty z oblasti interiérového designu a architektury.

Pro zájemce o skicování v elektronické podobě nabízíme kurzy Digitální skicování pro designéry 1 a Digitální skicování pro designéry 2.

NAVAZUJÍCÍ KURZY K ROZŠÍŘENÍ A PROHLOUBENÍ ZNALOSTÍ:

Skicování v ruce pro designéry 2

Digitální skicování pro designéry 1

KURZ 
      VEDE

David Dražil, MSc.

Zkušenosti:

David Dražil je architekt, který miluje skicování. Je zakladatelem projektu a webu Sketch Like an Architect, autorem 3 knížek o architektonickém kreslení a instruktor, jehož kurzy prošlo více než 12,000 studentů. Své zkušenosti získal studiem a praxí jak v ČR, tak v Dánsku. Své nadšení pro kresbu a vizuální prezentaci architektury sdílí na svých populárních účtech na Instagramu a Youtube. Svou činností pomáhá architektům a designerům zefektivnit jejich vizuální prezentaci a osvojit si ruční kresbu jak na papíře, tak na iPadu.

Kurzy:

Skicování v ruce pro designéry 1

Skicování v ruce pro designéry 2

Digitální skicování pro designéry 1

Digitální skicování pro designéry 2

nejbližší
           kurzy

Jak zahájit kariéru interiérového designéra

16. 1. 2024

Všechno začíná prvním krokem.

SKICOVÁNÍ V RUCE PRO DESIGNÉRY 2

17. 1. 2024

Kurz má za cíl zdokonalit dovednosti skicování designérů.

Home staging v praxi

23. - 24. 1. 2024

Potřebné dovednosti v oboru Home Stagingu získáte na našem dvoudenním kurzu, který vyučujeme jako jediní v ČR.

Plánování prostoru a ergonomie

25. 1. 2024

Tento kurz se věnuje zásadám pro účelné zařizování obytných prostor vycházejících z ergonomie prostoru neboli požadavků člověka na životní prostor.

další kurzy