Facebook BloggerPinterest Instagram

Moderní byt s klasickým prvkem - použití starožitností

Moderní styl interiéru s klasickým prvkem


Jak elegantně začlenit starožitný kousek do moderně vybavené místnosti?

moderni-styl-interieru-1Ke starožitnostem má každý jiný vztah. Někteří lidé je milují a jsou ochotní vynaložit nemalé finanční prostředky, aby si zařídili celou místnost nebo dům v dobovém stylu. Jiní naopak vidí rádi starožitné kousky v obchodech a třeba také v historických filmech, ale báli by se je mít doma, protože by měli pocit, že žijí v muzeu.
Existuje však zlatá střední cesta. Po mnoha letech práce jako interiérová designérka jsem si vyzkoušela, že je možné mít moderně vybavenou místnost, do které lze výborně začlenit starožitné kousky.

Při návrhu interiéru místnosti nejprve do detailu propracuji moderní praktické vybavení tak, aby místnost co nejlépe sloužila účelům, pro které je určena. Když mám jasnou představu o uspořádání nábytku a o tom, jaké barvy bude mít celé schéma, začnu hledat jeden nebo dva starožitné kousky, které by sem dobře zapadly.

Zastávám názor, že nábytek má sloužit lidem a nikoliv naopak. Proto musí i vybrané starožitnosti být funkční a spolehlivé. Někdy je dokonce lze zkombinovat s moderními prvky. Například u starožitné židle je možné doplnit čalouněnou látku s moderním vzorem. Moderní obraz se může výborně hodit do starožitného rámu. Takové kombinace vytváří originální poutavý kontrast a mohou se stát hlavním prvkem místnosti.

moderni-styl-interieru-2moderni-styl-interieru-3

 

moderni-styl-interieru-4moderni-styl-interieru-5

Při návrhu interiéru s oblibou používám starožitné prvky.

Moderní styl, obzvláště v minimalistickém provedení, může působit poněkud chladně. Ale když do moderně zařízené místnosti začleníte jeden nebo dva starožitné prvky, místnost okamžitě získá teplejší nádech a zdá se útulnější.

Klienti mi často říkají, že by sami nikdy neměli odvahu s takovými kombinacemi experimentovat, ale ze zkušeností vím, že ti, co se pro starožitnosti rozhodli, nelitují.

Mnozí lidé si starožitnosti spojují s vysokými cenami. Ne vždy je to pravda. Naučila jsem se, kde starožitnosti hledat, jak ohodnotit jejich kvalitu, a jak spolupracovat se zkušenými restaurátory, a proto jsem schopná najít starožitné kousky, které mohou být cenově dostupné.

moderni-styl-interieru-6moderni-styl-interieru-7

Jestliže máte zájem o bližší informace o našich službách, kontaktujte nás na čísle +420 739 698 743 nebo nám pošlete email na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Těšíme se na budoucí spolupráci.

Jitka Kobzová
Majitelka společnosti HOME STAGING s.r.o.

 

Tento web používá cookies. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.