Facebook BloggerPinterest Instagram

Proč jsem si vybrala Home Staging jako podnikatelský záměr

Jitka Kobzová - Proč jsem si vybrala Home Staging jako podnikatelský záměr


„Vše, co si dokážete představit je skutečné.“   Pablo Picasso


Jak jsem si kupovala byt

V roce 2008 jsem si po 27 letech života strávených v zemích Blízkého východu, konkrétně v Kuvajtu a Dubaji, uvědomila, že podnebí těchto zemí mi nevyhovuje, a přestěhovala jsem se do Londýna.
Měla jsem za sebou téměř dvacet let zkušeností s návrhy a realizacemi bytových i komerčních interiérů. V roce 2008 jsem zaregistrovala obchodní jméno své nové firmy Huntsworth Interior Designers. V té době jsem se rozhodla, že bych v tomto oboru chtěla získat nějaké formální kvalifikace. V Londýně jsem začala studovat design interiérů a později také Home Staging.
Zároveň jsem také uvažovala o tom, že bych ráda strávila více času v České republice, abych se mohla častěji stýkat se svojí rodinou a přáteli. Od března do června 2009 jsem skoro každý druhý víkend trávila v Praze, kde jsem hledala vhodný byt. Moje původní představa byl starý klasický byt v centru nebo v blízkosti centra s vysokými stropy a štukováním. Takových bytů jsem sice viděla asi padesát, ale žádný se mi nelíbil natolik, abych se do něj chtěla nastěhovat. Hlavním důvodem bylo to, jak byly prezentovány. Většina z nich byla v dost zanedbaném stavu. Bylo mi jasné, že bych před nastěhováním musela provést kompletní renovaci. Na podobný projekt jsem neměla čas a nakonec jsem se rozhodla pro novostavbu. Našla jsem si nový moderní byt.

podnikatelsky-zamerpodnikatelsky-zamer-1

Během hledání bytu v Praze a při studiu bytového návrhářství a Home Stagingu v Londýně, jsem si jasně uvědomovala kontrast mezi tím, jaké služby nabízejí realitní makléři ve Velké Británii v České Republice.
Provedla jsem průzkum trhu a zjistila, že v Čechách doposud přípravu nemovitostí k prodeji jako specializovanou službu neboli Home Staging nikdo nenabízí a okamžitě jsem si řekla, že tohle je obchodní příležitost, kterou bych ráda využila. Z mého problému s hledáním bytu se stal nápad pro moji novou firmu HOME STAGING s.r.o., která v České Republice začala naplno fungovat v lednu roku 2010.

Domnívám se, že Home Staging se na českém realitním trhu rychle ujme, protože přináší všem zúčastněným stranám spoustu výhod.

Proč si myslím, že je interiér bytu tak důležitý

Pro mě osobně hezké domácí prostředí není otázka luxusu nebo přepychu, ale základní životní potřeba, stejně jako zdravé jídlo a čisté oblečení. Prostředí, v jakém denně trávíme čas, má prokazatelně vliv na naši celkovou pohodu. Každá místnost má svoji energii, která se dá při troše plánování vytvořit tak, aby byla co nejpříjemnější.

Vytvářet krásné mě baví a jsem ráda, že to mohu dělat jako své povolání.

Pokud si se mnou chcete promluvit o službách, které nabízím, kontaktujte mě na čísle +420 233 311 569 nebo pošlete email na
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Těším se na budoucí spolupráci.

Jitka Kobzová
Majitelka společnosti HOME STAGING s.r.o.

 

 

 

 

Tento web používá cookies. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.